1Czy potrzebuję pozwolenie na budowę?

Pozwolenie dla domków (wolno stojących parterowych budynków gospodarczyc i altan o powierzchni zabudowy do 25m2 (maksymalnie 2 obiekty na każde 500m2 działki) zazwyczaj nie jest wymagane i wystarczy odpowiednie zgłoszenie. Mogą jednak pojawić się specyficzne dla różnych regionów wymagania, dlatego radzimy przed zakupem drewnianego domku skontaktować się z lokalnymi władzami.

W przypadku rodzinnych ogródków działkowych można wybudować domek lub altanę bez pozwolenia a nawet zgłoszenia. Ograniczeniem jest tylko wielkość czyli do 25m2 na terenie miasta i do 35m2 poza granicami miasta. Maksymalna wysokość takich budynków to 5m - dla domków z dachem stromym, oraz 4 m z dachem płaskim.

2Czy mogę samemu zbudować wasz domek?

Nasze domki przygotowane są do samodzielnego montażu – szczegóły w instrukcji montażu. Oczywiście istniej możliwość skorzystania z naszych usług montażowych (usługa płatna dodatkowo)

W tym miejscu będziemy starali się poruszać najważniejsze tematy związane z samodzielnym montażem domków drewnianych.

Generalnie można powiedzieć, że zbudowanie domku z drewna jest łatwiejsze niż myślisz. Żadne specjalistyczne umiejętności nie są wymagane do zmontowania gotowego zestawu. Zawdzięczamy to tradycyjnej, stosowanej od pokoleń, konstrukcji wieńcowej domków.  Precyzyjna obróbka wszystkich elementów powoduje, że dopasowanie i połączenie balików jest wyjątkowo łatwe a zmontowany domek jest trwały i wygląda estetycznie. 

Drewno jest materiałem naturalnym o niepowtarzalnym charakterze z nieregularną strukturą i kolorystyką. Jest idealnym  surowcem do budowy domów i nadaje im wyjątkowy wygląd.

W konstrukcji naszych domków stosujemy drewno z drzew iglastych, suszone o wilgotności dostosowanej do naszych warunków klimatycznych czyli 15% +/-1%. Do obróbki drewna wykorzystane są nowoczesne maszyny a same domki mają tradycyjną konstrukcję wieńcową z charakterystycznymi narożami (węgłami) zakończonymi estetycznie przyciętymi w trapez ostatkami.

Budowa domku z balików drewnianych jest wyjątkowo prosta i szybka.

Jest to możliwe dzięki konstrukcji wieńcowej. Cały proces polega na układaniu kolejnych warstw. Zmontowane elementy od samego początku są stabilne i nie wymagają dodatkowego tymczasowego wzmocnienia. W poniższym tekście przedstawimy kolejne etapy budowy i zwrócimy uwagę na najważniejsze jej elementy.

Przy sprzedaży zawsze proponujemy nasze usługi montażowe i jest to najwygodniejszy sposób na zrealizowanie swoich planów. Mamy nadzieję, że Ci z Państwa, którzy lubią "wyzwania" lub po prostu chcą zaoszczędzić, po zapoznaniu się z tą instrukcją łatwiej podejmą decyzję o zakupie naszych domków.